İrem Nur YEŞİLYURT

"Ürettikçe ve paylaştıkça çoğalan her şeyin arkasında olan, farkındalıklar yaratma yolunda durmadan adım atan bir mühendis. "

ÖZETLEMEK GEREKİRSE

Merhabalar, Ben İrem Nur YEŞİLYURT.

👩‍🎓 Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde makine mühendisliği 4. sınıf öğrencisiyim. Okulumuzda bulunan Teknomakine Topluluğu'nun yönetim kurulu başkanıyım. Topluluğumuz bünyesinde 2021 yılında kurmuş olduğumuz PV-TEK takımı ile Teknofest Çevre ve Enerji Teknolojileri kategorisinde "Fotovoltaik Panel Destekli Akıllı, Elektrikli Bisiklet Şarj İstasyonu" projesiyle katılım sağladık ve projemiz Ön Değerlendirme Raporu aşamasından başarıyla geçti. Buna ek olarak topluluğumuz proje ekibi ile Tübitak 2209-A projelerinde, fakültemizde bir ilki gerçekleştirip 6 proje ile TÜBİTAK tarafından maddi destek aldık.


👷‍♀️ Gönüllü projelerde bulunmayı sevdiğim için BAİBÜ TOG ve BAİBÜ TEMA, BAİBÜ Karmer ekibinde aktif olarak yer alıyorum. Bunlara ek olarak okulumuzun bünyesinde kurulan TÜBİTAK Efficiency Challenge Electric Vehicle yarışlarına katılan Ayvaz Elektromobil'de Şase ve Ön Takım ekibinde 1 yıl boyunca görev aldım.


🦾Alanımın kazandırdığı teorik bilgiye ek olarak kurslar ve düzenlenen etkinlikler dahilinde kendimi geliştirmeyi ve farklı bakış açıları kazanmayı seviyorum. Belirli sınırlar dahilinde ilerlemek yerine planlı bir şekilde her alanda kendime bir şeyler katıp yetkin bir mühendis olarak kendimi yetiştirmeyi hedefliyorum. 

📍Ankara/Altındağ

Sosyal Medya

Hesapları

InstagramLinkedIn

Proje

 Hesapları

InstagramLink

EĞİTİM

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi - Makine Mühendisliği

Sosyal Medya

Hesapları

InstagramLinkedIn

Proje

 Hesapları

InstagramLink

GEÇMİŞ DENEYİMLERİ

Panel Radyatörde Nanoakışkan Kullanımı - Proje Yürütücüsü

Kızılay Şenlendirme Projesi, Şen Durak - Proje Yürütücüsü

TEKNOFEST, PV-TEK, Fotovoltaik Panel Destekli Akıllı, Elektrikli Bisiklet Şarj İstasyonu - İletişim Sorumlusu ve Pvsyst Tasarımcısı

TEKNOFEST, Ayvaz Elektromobil - Şase ve Ön Takım Tasarımı 

AKTİF OLDUĞU PROJELER

4140 ve 1040 Çeliğinin Mekanik Özelliklerinin Sonlu Elemanlar Yöntemiyle Tespit Edilmesi ve Yapılan Mekanik Testlerle Doğruluğunun Analiz Edilmesi - Araştırmacı

Güneş ve Rüzgar Enerjilerinin Hibrit Sistem Tasarımı - Araştırmacı

Panel Radyatörlerde Farklı Tipte Nanoakışkanların Kullanımının İncelenmesi ve Termografik Analizi - Araştırmacı

Serpantin Genişliğinin PVT Verimine Etkisinin Araştırılması - Araştırmacı

Farklı Kanat Profillerinin Rüzgar Türbini Verimi Üzerindeki Etkisi - Araştırmacı 

UZMANLIK ALANLARI

Enerji

İklim

Makine

İletişim

Sürdürülebilirlik

HOBİLERİ

Doğa Yürüyüşü

3D Tasarım

Resim Çizmek

İçerik Oluşturmak