F. Feyza Nur SATILMIŞ

"Multidisipliner dünyada interdisipliner çalışmaktan yoğun keyif alan bir insanım. "

ÖZETLEMEK GEREKİRSE

Merhaba ben Feyza!


Birçok farklı alana ilgisi olan, multidisipliner dünyada interdisipliner çalışmaktan keyif alan bir 21. yüzyıl öğrencisiyim.


Girişimciliği, organizasyonlarda aktif görev almayı, toplum karşısında konuşma yapmayı, insanlara ilham vermeyi, ekip çalışması yapmayı, bir ekibe liderlik yapmayı, problem analizi yapmayı ve çözüm üretmeyi, araştırma yapıp sonuçları insanlarla paylaşmayı çok seviyorum.


Sentetik biyoloji, bitki sistematiği, yapay zekâ, 3D modelleme, proje yönetimi ve girişimcilik gibi alanlara ilgi duyuyorum ve kendimi bu alanlarda geliştirmeye çalışıyorum.


İstanbul Üniversitesi Biyoloji Bölümü öğrencisiyim. Aynı zamanda aynı üniversitede açıktan Laborant ve Veteriner sağlık okuyorum.


Google Oyun ve Uygulama Akademisi’nde Unity, Proje Yönetimi, Girişimcilik, Hukuk, Finans alanlarında eğitim gördüm ve mezun oldum. 21. yüzyıl yetkinlikleri üzerine bir program olan Yetkin Gençler Eğitim Programı’nın 3. Dönem mezunlarındanım.


Google DSC İstanbul Üniversitesi’nde Medya ve Tasarım departmanında Core Team üyeliği yaptım. 2022 yılında bir ay boyunca Google DSC IU Core Team Lider Yardımcılığı görevini üstlendim. SDG Student Hub İstanbul Üniversitesi'nde Sosyal Medya Koordinatörlüğü Liderliği yaptım. İstanbul Üniversitesi Genetik Kulübü (İÜGEN)'nün düzenlediği 18. ve 19. Uluslararası Moleküler Biyoloji ve Genetik Kış Okulu etkinliğinde organizasyon komitesinde aktif görev aldım.


Bu sene Game Factory Clubs İstanbul Üniversitesi'nde liderlik görevi üstleniyorum. Aynı zamanda harikulade bir girişim olan Varsapp'ın kampüs temsilciliğini yapıyorum.


Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi Herbaryumu'nda Bilim Gönüllüsü olarak görev alıyorum. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Herbaryumu'nu Dijitalleştirme Projesi kapsamında gönüllülük de yapıyorum. Botanik, bitki morfolojisi ve sistematiği alanlarında kendimi geliştiriyorum.


İleride tüm insanlara ilham olacak hayalperest, azimli ve girişimci bir bilim insanı olmak en büyük hedeflerim arasında. 

EĞİTİM

İstanbul Üniversitesi - Biyoloji Bölümü

Sosyal Medya

Hesapları

InstagramLinkedIn

Proje

 Hesapları

InstagramYouTubeMedium

GEÇMİŞ DENEYİMLERİ

Proje: Oyun ve Uygulama Akademisi Kapsamında Hyper-casual Mobil Oyun Geliştirilmesi Projesi.

Projenin Amacı: Oyun sektöründe başarı ile ülkemizi temsil edecek belirli kriterlere uygun oyun ve uygulama geliştirilmesi.

Rol: Scrum Master 

AKTİF OLDUĞU PROJELER

Proje: Ötenazi uygulanan canlıları bir eğitim aracı haline getirme (diyafonizasyon yöntemini kullanarak)

Projenin Amacı: Üniversitedeki hocamızın liderliğinde, ötenazi uygulanan bir fareye diyafonizasyon yöntemini uyguluyoruz. Diyafonizasyon tekniği uygulamamız tamamen eğitim ve öğretim amaçlıdır. Hazırlayacağımız örnekler üniversitemiz bünyesinde korunacak ve gelecekte öğrenciler için bir eğitim aracı olacaktır.

Rol: Araştırma Öğrencisi 

UZMANLIK ALANLARI

Proje Yöneticiliği

Sosyal Medya

Biyoloji (Bitki Sistematiği ve Morfolojisi) 

HOBİLERİ

Teknik Resim Çizmek

Hikâye ve Şiir Yazmak

Kısa Film Senaryoları Yazmak

Kurutulmuş Bitki Biriktirmek

Ney Üflemek

Müzikle İlgilenmek

Bitki Yetiştirmek

Oyun Hikayeleri Oluşturmak

Kitap Okumak